,

DIET FOOD naturalne gąbki do mycia twarzy i ciała

27.7.17


Pielęgnacja to podstawa do zachowania pięknego i zdrowego wyglądu skóry. Dobrze oczyszczona skóra przyjmuje więcej składników odżywczych, które nie tylko lepiej się wchłaniają ale również skuteczniej działają. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rytuału - czy to nawilżającego czy odżywczego skóra powinna być dogłębnie oczyszczona.

Wiem, jak ważne jest oczyszczenie skóry i odpowiednia pielęgnacja. Te czynności mają bardzo duży wpływ na zachowanie skóry w jak najlepszej kondycji. Próbowałam już wielu domowych metod oczyszczania skóry - używałam gąbek celulozowych, szmatek muślinowych, wacików ale żadna z nich nie była aż tak skuteczna jak gąbka konjac.

Chciałabym podkreślić, że gąbka konjac ma nie tylko cudowne właściwości ale również skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia skóry. To, co przede wszystkim zwróciło moją uwagę to fakt, że bardzo szybko wysycha oraz nie pochłania zapachów. W przypadku gąbek celulozowych lub szmatek muślinowych - po kilku razach od pierwszego użycia mam wrażenie, że zbierają się w nich bakterie oraz nieprzyjemne zapachy, co wynika z niedokładnego wysuszenia lub po prostu użycia.

Jak działa naturalna gąbka KONJAC?

Do wyboru mamy różne kolory a więc i różne właściwości i przeznaczenie. Do testów na swojej skórze, która jest gruba i mieszana wybrałam białą gąbeczkę. Jest ona tak na prawdę uniwersalna.

Wg opisu producenta:

Biała - jest doskonała dla każdego rodzaju skóry, nawet do delikatnej i wrażliwej

Czarna - z węglem bambusa - do skóry tłustej i trądzikowej

Różowa - z glinką różową - do skóry zmęczonej i odwodnionej

Zielona - z glinką zieloną - do skóry tłustej i mieszanej


naturaorganika.pl


Jak używać?

Gąbka po wyjęciu z opakowania jest twarda jak kamień i sucha. Po nalaniu na nią wody - zaczyna pęcznieć i przybierać na objętości. Po całkowitym nasączeniu wodą jest już elastyczna i bardzo miękka. Wykonuję delikatny masaż twarzy gąbką z dodatkiem żelu do twarzy. Masaż pobudza nie tylko krążenie ale również skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia twarzy. Następnie wypłukuję dokładnie gąbkę i pozostawiam ją do wyschnięcia. Nie wolno jej wykręcać ponieważ szybko się zniszczy i straci swoje właściwości.


naturaorganika.pl


W ofercie firmy DIET FOOD dostępne są również gąbki do mycia ciała - warto spróbować :)
Znacie gąbki konjac?Powiązane posty

0 komentarze

Dziękujemy za odwiedziny i Twój komentarz :-)